Ahmet TOZLU

Kaymakam V.
 

 

1985 yılında Samsun’da doğdu. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü uzmanı olarak görev yaptı ve 2011 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’nda Planlama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2014 yılında “Kamu Kesiminde Performans Değerlendirme Sistemi: İş ve Meslek Danışmanlarına Yönelik Bir Uygulama Önerisi” adlı teziyle Planlama Uzmanlığına atandı. 2014-2016 yılları arasında Kalkınma Bakanlığı tarafından gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri’nde Rutgers Üniversitesi’nde “The Usability of Financial Incentives As Motivators in Performance-based Evaluation Systems for Public Employees A Sample from Turkey” adlı teziyle kamu yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.
2016-2017 yılları arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde görev yaptı.
2018 yılında Karabük Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sincan ve Gerede İlçelerinde kaymakam refikliği yaptıktan sonra, Göynük İlçesi’nde vekaleten kaymakam olarak görev yaptı. 24.09.2018 tarihi itibarıyla Dörtdivan İlçesi’ne Kaymakam Vekili olarak atandı.
2016 yılında başlamış olduğu Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki kamu yönetimi doktora çalışmaları devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde kamu yönetimi, kamu personeli ve çalışma hayatına dair konularda yayımlanmış Türkçe ve yabancı dilde makaleleri bulunmaktadır.
Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.